Zaniedbanie i niewłaściwa konserwacja akumulatorów zatrzymuje 70 000 kierowców rocznie i kosztuje 28 milionów funtów.

30 stycznia 2024 Blog

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter

5 października 2023 r. to "Dzień ładowania samochodu", a CTEK, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do ładowania akumulatorów, opublikował badania, z których wynika, że połowa akumulatorów samochodowych znajdujących się obecnie na drogach nie działa tak dobrze, jak powinna. Awarie związane z akumulatorami są coraz częstsze, ponieważ ludzie jeżdżą mniej ze względu na rosnące koszty życia, co kosztuje kierowców ponad 400 funtów rocznie.

Według badań przeprowadzonych przez RAC, do 40% wszystkich awarii w Wielkiej Brytanii jest spowodowanych awarią akumulatora, przy czym znaczna część tych akumulatorów jest rozładowana lub rozładowana. Nawet jeśli chodzi o pojazdy elektryczne, jedną z głównych przyczyn awarii jest rozładowany akumulator 12V, według dostawcy usług ratowniczych Start Rescue. CTEK wzywa kierowców do rozważenia stanu swojego akumulatora w tym Dniu Ładowania Samochodu, aby zapobiec kosztownym i niewygodnym awariom.

Koszt ładowania

Wysokie ceny energii oznaczają, że wiele osób martwi się o koszty życia, ale ładowanie akumulatora wymaga minimalnych ilości energii i jest bardziej opłacalne niż wymiana akumulatora, która może kosztować nawet 130 funtów. Energia potrzebna do naładowania akumulatora samochodowego to tyle samo, co oglądanie telewizji przez pięć godzin, czyli mniej niż kosztowałoby gotowanie w piekarniku elektrycznym przez godzinę, granie na konsoli do gier przez trzy godziny lub zrobienie dwóch wsadów prania.

Richard Wilkerson, klient CTEK i entuzjasta samochodów, powiedział: "Na początku 2019 roku zakupiłem 2 MXS 5.0s ze względu na ich możliwości odsiarczania, aby używać ich na moich starzejących się akumulatorach AGM Optima Redtop i Yellow Top. Nasze samochody mają niewielki przebieg i często są przechowywane w garażu. Garaż nie jest klimatyzowany, więc może być mroźno lub gorąco. Nowoczesne sterowniki ECU i alarmy z rynku wtórnego wyczerpują akumulatory 12 V, zwłaszcza przy braku użytkowania w samochodach o niskim przebiegu. To wspaniałe uczucie wrócić z ponad miesięcznej podróży za granicę i uruchomić samochód, gdy silnik zapala bez wahania. Zastosowane komponenty wytrzymały wiele lat użytkowania."

"Najstarszym akumulatorem AGM obsługiwanym przez mój CTEK była 11-letnia Optima Redtop. Po 11 latach wycofałem Redtop z żywotnością baterii na poziomie 68%. Red Top kosztował 200 USD. CTEK zaoszczędził mi 200 USD, ponieważ większość baterii wymaga wymiany w wieku 5 lat. Mam również Optima Yellow Top w wieku 8 lat i utrzymywany CTEK. Moje CTEK zwróciły się, ponieważ wymieniam mniej akumulatorów AGM, ponieważ mają one dłuższą żywotność".

Zadbaj o zdrowie swojego akumulatora hybrydowego

Pojazdy elektryczne i hybrydowe typu Plug-In również wymagają ładowania akumulatora. Akumulator pomocniczy 12 V zasila ważne akcesoria, takie jak oświetlenie samochodu, radio, ogrzewanie i klimatyzacja, i nie będzie działał optymalnie, jeśli nie zostanie przeprowadzona rutynowa konserwacja. Ładowany przez wewnętrzny system DC-DC samochodu, akumulator 12V jest ładowany do 100% tylko po podłączeniu do zewnętrznej ładowarki akumulatorów - takiej jak CTEK MXS5.0 - a nie po podłączeniu pojazdu do normalnego ładowania. Jeśli chodzi o akumulator litowo-jonowy w nowych pojazdach elektrycznych, który jest obsługiwany przez ładowarkę pojazdu, ważne jest, aby ustawić limit ładowania na 80-90%, aby zatrzymać degradację akumulatora, większość pojazdów ma tę wbudowaną funkcję, ale zawsze należy zapoznać się z instrukcją obsługi samochodu.

Dbaj o akumulator - nawet gdy musisz szybko ruszyć w drogę

Regularne ładowanie konserwacyjne pomaga zapobiegać zasiarczeniu i utrzymuje akumulator w optymalnym stanie, w celu uniknięcia awarii. Jeśli jednak dojdzie do awarii, użycie adaptacyjnego wzmacniacza CTEK CS FREE jest mądrym wyborem w porównaniu do tradycyjnych rozruszników. Technologia adaptacyjnego doładowania CS FREE zapewnia bezpieczniejszy i łagodniejszy rozruch, zmniejszając ryzyko uszkodzenia akumulatora lub spowodowania problemów z układem elektrycznym. To innowacyjne podejście nie tylko zapewnia szybki powrót na drogę, ale także chroni zdrowie akumulatora, zapewniając bardziej zrównoważone rozwiązanie do konserwacji pojazdu i spokój ducha w podróży.

CTEK niezawodnie ładuje rynek od 25 lat

CTEK od ponad 25 lat koncentruje się na ładowaniu, konserwacji i ochronie akumulatorów samochodowych na całym świecie. Wszystkie ładowarki CTEK są łatwe w użyciu i nie wymagają specjalistycznej wiedzy motoryzacyjnej, ponieważ każda z nich inteligentnie ocenia stan akumulatora, a następnie przykłada odpowiednie napięcie, aby naładować akumulator i zregenerować go, aby zapewnić jego maksymalną wydajność.

Tony Zeal, kierownik ds. szkoleń w CTEK, powiedział: "Ładowarki akumulatorów CTEK są znane na całym świecie ze swojej wydajności i niezawodności - produkujemy nawet markowe ładowarki dla ponad 40 największych i najbardziej prestiżowych producentów samochodów na świecie". Charge Your Car Day został zainicjowany, aby uczcić i docenić ciężką pracę skromnego akumulatora samochodowego oraz zwiększyć świadomość tego, jak regularna konserwacja akumulatora pozwala zaoszczędzić pieniądze. Ładowanie akumulatora samochodowego zmniejsza liczbę awarii, wydłuża żywotność akumulatora nawet trzykrotnie, ogranicza liczbę kosztownych napraw i uszkodzeń złożonych układów elektrycznych. W trudnych ekonomicznie czasach ładowarka akumulatora samochodowego pozwala zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza biorąc pod uwagę rosnącą tendencję do rzadszego korzystania z samochodów. W tym roku chcemy wzmocnić mantrę - ruszaj się, pozostań w ruchu i ładuj!".

Jakim typem ładowarki jesteś?

  • Entuzjasta motoryzacji - Masz obsesję na punkcie wewnętrznego działania swojego silnika. Wybierasz rodzaj oleju; Twoje opony są najwyższej jakości i nigdy nie spadają poniżej wymaganej głębokości bieżnika. Twoja ładowarka jest na stałe ustawiona w garażu i ładujesz ją codziennie. Doceniasz, że akumulator jest sercem twojego samochodu.
  • Sumienny dojazd do pracy - Wiesz, co należy sprawdzić. Podczas tankowania lub ładowania sprawdzasz ciśnienie w oponach i płyn do wycieraczek. W bagażniku masz rozrusznik i wiesz, że może on uszkodzić akumulator i być niebezpieczny, ale lubisz być przygotowany.
  • Z punktu A do punktu B - doceniasz swój samochód za to, że dowozi Cię tam, gdzie chcesz. Mapy Google lub ich odpowiedniki są zawsze włączone i mimo że wiesz, że to ważne, nie otworzyłeś jeszcze maski. Ładowanie akumulatora nie przychodzi ci do głowy, a jeśli rozładuje ci się akumulator, masz swojego dostawcę pomocy drogowej na szybkim wybieraniu.
  • Magiczni kierowcy - Twój samochód jest magiczny. Nie zdajesz sobie sprawy, że jest w nim akumulator, ale możliwość zepsucia się samochodu na chwilę przechodzi ci przez myśl. Jeździsz tylko wtedy, gdy nie ma innej opcji, a kiedy to robisz, głównymi punktami dotykowymi są kierownica i przycisk głośności radia. Dzięki Bogu za Apple CarPlay.

Więcej informacji na temat "Charge Your Car Day" i porad dla kierowców można znaleźć na stronie: Charge Your Car Day | ctek.com

30 stycznia 2024 Blog