Zachowaj lśniącą przednią szybę podczas jesiennych burz

18 listopada 2021 Kosmetyki samochodowe

Niezależnie od tego, czy jest to lekki prysznic, czy ulewa, przednia szyba może zamienić się w rozmytą mgiełkę, gdy wycieraczki zabrudzą ją brudem, zanieczyszczeniami i wodą deszczową.

Skuteczna pielęgnacja przedniej szyby tworzy powłokę ochronną, która zapobiega przywieraniu brudu i wody do powierzchni. Chodzi o to, aby wycieraczki nie pozostawiały smug i zapewniały lepszą widoczność. Jeśli wycieraczki będą po prostu przenosić brud, widoczność będzie ograniczona, co może doprowadzić do wypadku.

Detailerzy uwielbiają te rozwiązania typu "wszystko w jednym", ponieważ oszczędzają czas i pieniądze, a ich klienci są zachwyceni rezultatami," powiedział Peter Taraborelli Stoner, Inc, producent Invisible Glass Cleaner. "Jeśli zastosujesz go prawidłowo, nie będziesz musiał używać go ponownie przez 30-90 dni".

Taraborelli był świadkiem ewolucji produktów odstraszających deszcz od momentu ich powstania na początku lat 90-tych. Później, firmy takie jak Stoner zaczęły opracowywać produkty, które czyszczą szyby i odpychają deszcz w jednym produkcie.

"Używanie produktu zawierającego środek przeciwdeszczowy oznacza, że nie będziesz musiał tak często czyścić przedniej szyby" - powiedział Tarabellie. "Zapobiega on przywieraniu brudu i innych zanieczyszczeń do szyby, co ułatwia czyszczenie szyby bez konieczności stosowania ostrych środków do czyszczenia szkła".

szyba

Innymi słowy, impregnaty do szyb, które odpychają wodę, umożliwiają jazdę w deszczu bez konieczności używania wycieraczek. Repelenty tworzą powłokę na przedniej szybie, która faktycznie odpycha krople wody, powodując, że zbierają się one i są zdmuchiwane podczas jazdy.

Odpychając wodę i opierając się brud, błędy i brud drogowy, zabiegi na szyby pomagają zachować jasność widzenia i bezpiecznie zobaczyć, gdzie idziesz. Według Taborelli, celem jest poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie pewności siebie kierowcy podczas jazdy w deszczu.

Wskazówki dotyczące stosowania środków czyszczących i przeciwdeszczowych:

  • Uzupełnij swoją regularną rutynę mycia samochodu. Mycie samochodu w myjni automatycznej lub nawet mycie ręczne nie zawsze jest wystarczające - szkło wymaga dodatkowej pielęgnacji. Nie zapomnij o wewnętrznej stronie szyby, na której gromadzi się mglista warstwa.
  • Bezpiecznie patrz przez okna podczas jazdy. Duże smugi, gruz, ślady po pluskwach i brud mogą rozpraszać uwagę i sprawić, że nie dostrzeżesz czegoś ważnego.
  • Usuń z samochodu plamy z twardej wody. Substancje chemiczne znajdujące się w wodzie wodociągowej mogą z czasem zabarwić szklane powierzchnie.

 

18 listopada 2021 Kosmetyki samochodowe