Nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji samochodu

18 listopada 2021 Detailing

O tej porze każdego roku większość samochodów odczuwa skutki zimowego zużycia. To dobry moment, aby podsumować rzeczy, które sprawią, że Ty i Twój samochód będziecie z siebie zadowoleni.

"Częsta pielęgnacja samochodu to łatwa pielęgnacja samochodu" - powiedział Mike Pennington z Meguiar's Car Care Products. "Czas, który poświęcasz na konserwację w lutym, sprawia, że Twój pojazd jest zdrowy i dobrze wygląda. Zmniejsza to również ilość czasu potrzebnego do czyszczenia pojazdu na wiosnę."

Poświęć kilka chwil, aby dać swojemu samochodowi trochę TLC przed tymi wszystkimi kwitnącymi przygodami. Oto nasze najlepsze propozycje od ekspertów w dziedzinie napraw i pielęgnacji samochodów.

Dbaj o rutynową konserwację

Brzydka pogoda sprawia, że łatwo jest odłożyć na później rutynowe przeglądy. Kiedy kalendarz zaczyna się od lutego, Twój samochód ma już za sobą najgorsze warunki pogodowe, jakie matka natura może zafundować Twojemu pojazdowi.

Rutynowa wymiana oleju to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie silnika w dobrej kondycji.  Częste, krótkie przejażdżki, które są powszechne w przypadku zaleceń dotyczących pozostawania w domu, są trudniejsze dla płynów silnikowych niż dłuższa jazda po autostradzie.

Sprawdzaj bieżnik

Opony samochodowe tracą ciśnienie powietrza co miesiąc, zwłaszcza zimą. Jeśli nie sprawdzałeś ich od Nowego Roku, odwiedź swojego doradcę serwisowego i zleć kontrolę.

Jazda na oponach z niskim ciśnieniem może poważnie uszkodzić ich ściany boczne i doprowadzić do wypadku.

Rozjaśnij swoją jazdę

Masz problemy z widocznością podczas jazdy nocą? To może nie być wina Twoich oczu.

Weź pod uwagę, że żarówki zewnętrzne pojazdu znacznie ściemniają się nawet po roku. Kiedy ostatni raz wymieniano żarówki w Twoich reflektorach i tylnych światłach?

Jeśli odpowiedź brzmi: "nie pamiętam" lub "nigdy", być może warto wymienić żarówki - a Twoje oczy będą Ci wdzięczne.

W międzyczasie nie zapominaj o czyszczeniu powierzchni oświetlenia zewnętrznego. Grudki drogowe tworzą cienką warstwę na przednich, bocznych i tylnych osłonach świateł. Używaj środków czyszczących, takich jak roztwór do mycia samochodów przeznaczony do zewnętrznych elementów pojazdu.

Poświęć kilka dodatkowych minut na wyczyszczenie wewnętrznych powierzchni szklanych. Gazy z tkanin i tworzyw sztucznych powodują powstawanie cienkiej mgiełki na wewnętrznej stronie powierzchni okien. Palenie tytoniu również przyczynia się do zamglenia szyb.

Zapobiegaj korozji

Żwir, brud, sól drogowa - nagromadzony zimą brud może uszkodzić lakier i zrujnować wygląd Twojej pięknej limuzyny.

Drogie felgi aluminiowe są szczególnie zagrożone. Utrzymuj je w czystości, aby uniknąć korozji i wżerów.

Jeśli pogoda nie pozwala Ci na taksówkę, rozważ skorzystanie z myjni automatycznej lub na monety. Spłucz obszar w kołach i wokół nich, w tym części hamulców.

Oczyść również podwozie pojazdu, aby zapobiec korozji.

myjnia

Zetrzyj te deszczowe dni

Pióra wycieraczek to niedrogie akcesorium bezpieczeństwa. Wymieniaj je za każdym razem, gdy zauważysz, że są rozmazane, przetarte lub mają postrzępione krawędzie.

Masz do wyboru wiele rodzajów piór - od tych przeznaczonych do pracy na śniegu po silikonowe części zamienne, które sprawdzają się w gorącym środowisku.

Masz nieprzyjemny zapach we wnętrzu?

Wyczyść dywan i wszelkie rozlane na siedzeniach napoje. Pleśń może się gromadzić i uczynić z wnętrza pojazdu fabrykę alergenów na kółkach. Odkurz dokładnie, aby usunąć luźne cząstki i zanieczyszczenia. Zastosuj środki czyszczące przeznaczone specjalnie do dywanów i tapicerki samochodowej. Nie zapomnij o uchwytach na kubki - tyglu rozlanych napojów, który może zamienić się w szalkę Petriego.

Zapobiegaj uszkodzeniom, stosując gumowe maty podłogowe i wykładziny bagażowe.

Gumowe dywaniki podłogowe mogą pomóc w zapobieganiu przesiąkaniu wykładziny pojazdu zimą i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Są one łatwe do czyszczenia i montażu. Poszukaj dywaników zaprojektowanych specjalnie do Twojego pojazdu.

To samo dotyczy wykładzin bagażowych. Zimowy sprzęt podróżny może zrobić bałagan w naszej ciężarówce i przestrzeniach ładunkowych. Utrzymuj je w czystości dzięki formowanym wkładkom.

18 listopada 2021 Detailing