Pęknięta przednia szyba może szybko stać się niebezpiecznym bólem głowy

18 listopada 2021 Blog

Kolizje spowodowane ograniczoną widocznością z powodu pękniętej przedniej szyby może się zdarzyć niezależnie od pory roku.

Ale kiedy temperatury spadają na początku jesieni, małe pęknięcia mogą szybko stać się dużymi problemami. Zazwyczaj spowodowane przez kamienie i inne przedmioty uderzające w przednią szybę, pęknięcia mogą rozprzestrzeniać się szybko, a następnie dość szybko jesteś patrząc na kompletną wymianę w przeciwieństwie do prostej naprawy.

W rezultacie, jesień jest idealny czas, aby uzyskać przedniej szyby sprawdzone przez profesjonalistę, zgodnie z National Windshield Repair Division w połączeniu z Auto Glass Safety Council.

Według NWRD, zestawy do-It-yourself może naprawić tylko około 10 procent pęknięć - i to jest, jeśli mają odpowiednie instrukcje. Większość typów pęknięć nie może być naprawiona prawidłowo za pomocą tych zestawów, a nieprzeszkolona osoba nie może stwierdzić, czy wszystkie drobne pęknięcia są wypełnione żywicą. Pęknięcia mogą również wymagać wiercenia i zginania, które wymagają profesjonalnych usług.

Przednia szyba Twojego pojazdu jest urządzeniem bezpieczeństwa, które może być kwestią życia lub śmierci w razie wypadku, stwierdził NWRD. Naprawa przedniej szyby jest wliczona w kompleksowe ubezpieczenie samochodu.

Jeśli wymiana wygląda jak najlepszy sposób, NWRD sugeruje użycie oryginalnych części zamiennych w porównaniu z szybą przednią z rynku wtórnego.

NWRD zalecane szyby OE dla ich precyzyjnej kontroli powierzchni tak wycieraczki usunąć deszcz, zdolność do blokowania UV i zmniejszyć kumulację ciepła kabiny. Produkty OE mają również tłumienie akustyczne, które daje cichszą jazdę poprzez zmniejszenie hałasu drogi, opony i wiatru.

szyba

Główne czynniki do rozważenia, gdy odkryjesz, że masz pękniętą przednią szybę:

  • Zadzwoń najpierw do swojego ubezpieczyciela: Niektóre polityki oferują bezkosztową naprawę przedniej szyby, więc zawsze dzwoń. Jeśli nie jest to rozległa naprawa, wiele firm ubezpieczeniowych może czasami zrezygnować z udziału własnego.
  • Nie zwlekaj: Napraw te odpryski i pęknięcia, jak tylko je zauważysz. Nawet najmniejszy odprysk może w znacznym stopniu naruszyć integralność strukturalną przedniej szyby.
  • Nie ignoruj tego: Wiele osób zapomina o pęknięciach, dopóki nie dostaną mandatu lub, co gorsza, nie wezmą udziału w wypadku. Niektórzy uważają, że jest to po prostu problem kosmetyczny, ale uszkodzenie przedniej szyby może być poważne, a nawet zagrażające życiu.
  • Idź z najlepszym produktem dostępnym: Nalegaj na stosowanie wyłącznie wysokiej jakości materiałów klejących i pytaj o szyby o jakości oryginalnego wyposażenia.
  • Pamiętaj, że integralność przedniej szyby jest kwestią bezpieczeństwa: Pęknięta przednia szyba może pogorszyć Twoją widoczność. Odkładanie naprawy na później naraża na niebezpieczeństwo Ciebie i Twoich pasażerów.
  • Korzystaj z usług certyfikowanego specjalisty: Upewnij się, że technik zajmujący się naprawą szyb posiada odpowiednie przeszkolenie i sprzęt wymagany do wykonania pracy prawidłowo za pierwszym razem.
  • Nie idź na kompromis w kwestii jakości naprawy: Niewłaściwe dopasowanie i materiały niskiej jakości mogą spowodować rozerwanie szyby przedniej podczas kolizji. Zawsze przeprowadzaj kontrolę po naprawie i upewnij się, że technicy usunęli stare listwy z przedniej szyby, aby uzyskać odpowiednie dopasowanie.

 

18 listopada 2021 Blog