Nowy Volkswagen Golf BlueMotion

11 czerwca 2023 Blog

Udział Facebook Twitter

Przez wiele lat Volkswagen Golf był nagradzany za swój design i osiągi, ale dzięki nowemu Volkswagenowi Golfowi Bluemotion może teraz dodać wyróżnienie "What Car" 2010 Green Small Family Car of the Year.

VW Golf Bluemotion jest idealnym pojazdem dla rodzin dbających o środowisko, ponieważ emituje zaledwie 99 g/km CO2, osiągając już europejską normę, która będzie obowiązywać w 2015 roku. Posiadanie ekonomicznego silnika, który zapewnia kierowcom imponujące 74,3 mpg, jest ogromnym bonusem i wielką oszczędnością kosztów. Konstrukcja VW Golfa Bluemontion oznacza również, że konsumenci płacą mniej zarówno za podatek drogowy, jak i za paliwo.

Ponieważ konkurencja jest coraz większa w produkcji bardziej oszczędnych silników, samochodów o bardziej aerodynamicznych kształtach i innowacyjnych ekologicznych technologii, Volkswagen pokazał, że wyprzedza konkurencję i wygląda na to, że na tym pozostanie. Podczas rozdania nagród "What Car" VW Passat 1.6 Bluemotion zdobył zieloną nagrodę dla najlepszego samochodu rodzinnego, pokazując, że Volkswagen jako firma odpowiada na pytania ekologów.

Bluemotion Volkswagena to nie tylko jedna konkretna technologia czy innowacja, ale cały szereg rozwiązań, które zostały zaprojektowane z myślą o ekologii. Volkswagen odkrył, że większa wydajność silników i skrzyń biegów jest dobrym punktem wyjścia do produkcji oszczędnych samochodów. Rozwój silników, w tym takich technologii jak TSI, TDI i ich skrzynie biegów DSG, przyczynia się do tego, że Golf Bluemotion działa płynniej. Ulepszone komputerowo oprogramowanie do zarządzania silnikiem, systemy stop/start, urządzenia do odzyskiwania energii podczas hamowania i opony odporne na toczenie przyczyniają się do obniżenia emisji CO2 i oszczędności na kosztach eksploatacji pojazdów.

Każdy, kto poważnie myśli o projektowaniu ekologicznych samochodów, powinien wziąć przykład z podręcznika projektowania VW.

11 czerwca 2023 Blog