Jaguar XF - wybrany samochodem dekady

17 czerwca 2023 Blog

Udział Facebook Twitter

1 września do sprzedaży trafi najbardziej oszczędna wersja Jaguara XF. Jaguar XF 2.2d jest w stanie przejechać 800 mil na jednym tankowaniu, emitując przy tym zaledwie 149 g/km CO2. Łącząc oszczędność z osiągami, wyrafinowaniem i dynamiką, jakiej oczekuje się od współczesnych jaguarów, nowy XF z pewnością odniesie sukces.

Przez ostatnie 10 lat Auto Express prosił swoich czytelników o wzięcie udziału w ankiecie na temat mocy kierowcy i ocenę posiadanego pojazdu. Szczegółowa ankieta obejmowała wiele aspektów posiadania, od niezawodności, obsługi i łatwości użytkowania po wydajność dealera.

W tym czasie ponad 300 000 czytelników wyraziło swoje poglądy i opinie za pośrednictwem ankiety, a setki indywidualnych samochodów zostało zgłoszonych, a Jaguar XF znalazł się na szczycie, stając się "Samochodem Dekady" Auto Express Driver Power, co jest sporym osiągnięciem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że samochód jest produkowany dopiero od 2008 roku i Jaguar mówi, że czuje się pokorny.

Dr Speth skomentował: "Jesteśmy upokorzeni przez właścicieli Jaguara głosujących w taki sposób, aby ocenić XF jako samochód numer jeden w Wielkiej Brytanii. To ogromne osiągnięcie dla wszystkich w Jaguarze - od ludzi tutaj w Castle Bromwich, którzy budują samochód od 2008 roku, po inżynierów, projektantów i dealerów. Jestem bardzo dumny, że mogę odebrać nagrodę w ich imieniu".

Graham Hope, redaktor Auto Express, skomentował: "Jaguar XF jest całkowicie zasłużonym zwycięzcą naszego Car of the Decade. W ciągu ostatnich 10 lat ponad 302 000 czytelników Auto Express powiedziało nam, co lubią, a czego nie lubią w swoich samochodach, a żaden model nie wykazał się tak konsekwentną wszechstronnością jak XF. Jest fantastyczny w prowadzeniu i niezwykle dobrze zbudowany - to hołd dla wykwalifikowanej siły roboczej w Castle Bromwich. Jestem absolutnie zachwycony, że brytyjski samochód zdobył tę nagrodę i w pełni oczekuję, że najnowsza wersja XF z nowym silnikiem wysokoprężnym odniesie jeszcze większy sukces w nadchodzących latach".

17 czerwca 2023 Blog