Ceny samochodów używanych 2010

11 czerwca 2023 Blog

Udział Facebook Twitter

Analiza dotychczasowych rocznych średnich cen samochodów używanych pokazuje, że prawdopodobnie będą one podążać za tymi samymi trendami, co w ciągu ostatnich kilku lat. Pomimo oczywistych skutków światowego spowolnienia gospodarczego i rządowych środków oszczędnościowych, ceny samochodów używanych w pozostałej części 2010 roku będą prawdopodobnie tylko nieznacznie niższe niż poprzednio.

Ceny samochodów używanych tradycyjnie były wyższe w pierwszym kwartale, po czym następował gwałtowny spadek w drugim kwartale. Wygląda na to, że w tym roku będzie podobnie, co sprawi, że późniejsza część roku będzie najlepszym okresem na zakup używanych samochodów.

Jeśli schemat powtórzy się z poprzednich lat, to można oczekiwać, że samochód, który obecnie sprzedaje się za 10 000 funtów, po przejechaniu kolejnych 6000 mil może spaść do około 9 100 funtów do końca roku. Cena ta może jednak spaść nawet do 8 750 funtów, ponieważ skutki niepewności gospodarczej nadal dają się we znaki.

Obecnie konsumenci zdecydowanie niechętnie kupują używane samochody, a w cieniu zwolnień, zmniejszonych dochodów do dyspozycji i wzrostu cen, może to mieć wpływ na ceny używanych samochodów. Rejestruje się również mniej nowych samochodów, a zatem zmniejsza się pula samochodów używanych, która została dodatkowo zmniejszona przez zeszłoroczny rządowy program złomowania, w ramach którego z rynku usunięto tysiące używanych samochodów. W związku z tym ceny samochodów używanych powinny być atrakcyjne.

11 czerwca 2023 Blog