Zadbaj o wygląd swojego samochodu podczas podróży

18 listopada 2021 Kosmetyki samochodowe

Ty i Twoja rodzina jesteście zaledwie godzinę poza miastem, a Twój samochód już wygląda, jakbyście podróżowali przez miesiąc.

Rozlane płyny, kurz, brud, ptasie odchody zamieniły go w lepki, brudny bałagan. Jest na to rozwiązanie.

"To nie musi być skomplikowane" - mówi Jim Dvorak z firmy Mother's car care products. "Umieść swoje ulubione rozwiązania do pielęgnacji samochodu w zestawie".

Dvorak zna jednego skrupulatnego eksperta od pielęgnacji samochodów, który lubi upychać quick detailer w rękawicy do mycia i przechowywać ją w schowku.

Jest też druga skrajność. Dvorak przyznaje, że od czasu do czasu ulega swoim ekstrawaganckim instynktom: Skrzynia po mleku pełna produktów do pielęgnacji samochodu. Do jego przyborów należą bezwodny płyn do mycia i wosk, quick detailer, płyn do mycia szyb, środek do pielęgnacji opon i gumy, środek do usuwania robactwa, a lista jest długa.

Gdzieś pośrodku spotyka się to, co dla większości kierowców jest najważniejsze. Dvorak podzielił się swoimi najważniejszymi zaleceniami.

Wskazówka pielęgnacyjna #`1. Płyn do mycia szyb.

Bez względu na to, w którym punkcie kompasu się znajdujesz, kurz i brud z pewnością zasłonią Ci widok.

"Twój pies może poplamić szyby lub zostawić na nich odciski łap. Dzieci zostawią odciski palców. Pyłek i pyłki z dróg pokryją przednią szybę" - powiedział Dvorak, który po całym dniu podróży zwykle wyciera szyby. "Wszyscy kierowcy powinni czyścić przednią i boczne szyby, aby ich rodziny mogły podziwiać widoki. Poprawia to jakość obrazu i, co ważniejsze, widoczność dla bezpieczeństwa. Brudna przednia szyba może powodować odblaski, zwłaszcza gdy słońce jest nisko na horyzoncie."

Wskazówka nr 2 dotycząca pielęgnacji samochodu. Ręczniki z mikrofibry.

Letnie rozlania zdarzają się, zwłaszcza gdy rodzina je i delektuje się mrożonymi smakołykami w jadącym pojeździe.

"Rozlane płyny, zwłaszcza słodkie napoje, przyciągają brud, dlatego kierowcy powinni natychmiast wycierać rozlane płyny" - mówi Dvorak. "Bądź na bieżąco z takimi wypadkami, aby nie wsiąkły w szwy i nie uszkodziły powierzchni".

Dvorak zalecił zwilżenie - nie namoczenie - ręcznika z mikrofibry i wytarcie powierzchni. Kolejna zaleta ręczników z mikrofibry: Można je łatwo wyczyścić i wysuszyć po dotarciu do celu.

Rada dotycząca pielęgnacji samochodu nr 3. Środek do czyszczenia wnętrza.

Rozlane płyny i jedzenie mogą przywierać do powierzchni, nawet jeśli je wytarłeś. Środki do pielęgnacji winylu i skóry przeznaczone do pojazdów pomagają rozerwać wiązania molekularne między zanieczyszczeniami a powierzchniami pojazdu.

"Rozlane jedzenie również się lepi, a nie chcesz, aby spowodowało to większy bałagan" - mówi Dvorak, odnosząc się do problemów takich jak pleśń i nieprzyjemne zapachy, które mogą powstać w wyniku nagromadzenia się brudu i potencjalnego przeniesienia go do wnętrza pojazdu. 

Rada dotycząca pielęgnacji samochodu nr 4. Środek do ochrony winylu i skóry.

Dvorak słyszał już te historie. Rodzina idzie na plażę, smaruje się kremem z filtrem, a potem wsiada do samochodu, aby wrócić do domu lub hotelu.

Później na pięknych skórzanych lub winylowych siedzeniach pojawiają się plamy.

"Przed wejściem do samochodu należy wytrzeć się z kremu z filtrem przeciwsłonecznym" - sugeruje Dvorak, ponieważ może on odbarwić lub uszkodzić niektóre powierzchnie wewnętrzne.

Środek do ochrony wnętrza utrzymuje wnętrze w doskonałym wyglądzie, gdy jesteś w drodze, i pomaga zapobiegać uszkodzeniom tapicerki przez promienie UV.

podróż

Rada dotycząca pielęgnacji samochodu #5. Płyn do mycia i woskowania w sprayu.

To nie jest zwykła próżność. Podróżowanie oznacza, że Twój samochód jest atakowany przez wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które mogą poplamić lakier i sprawić, że stanie się on nieestetycznym bałaganem.

"Spryskaj ptasie odchody za pomocą detailera lub bezwodnej myjni samochodowej" - powiedział Dvorak. "Woda będzie zrobić w szczyptę. Niech moczyć chwilę przed delikatnie usuwając go z ręcznikiem z mikrofibry.

"Usuń bug goo, zbyt. Oba zagrożenia mogą uszkodzić farbę, jeśli pozostawione na powierzchni."

Kolejny plus: Pojazd, którym z przyjemnością, a może nawet z dumą, zaparkujesz przed domem swojego krewnego.

Rada dotycząca pielęgnacji samochodu #6. Pojemnik do przechowywania.

Przechowuj wszystkie środki do pielęgnacji samochodu w poręcznym, łatwo dostępnym pojemniku lub małej torbie na zakupy.

18 listopada 2021 Kosmetyki samochodowe