Zachowaj bezpieczeństwo podczas 12 dni Świąt Bożego Narodzenia

28 lutego 2022 Blog

Share
  • Facebook
  • Twitter

We współpracy z organizacją GEM Motoring Assist, zajmującą się bezpieczeństwem drogowym i usuwaniem awarii, przygotowaliśmy zestaw wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy na 12 dni Świąt Bożego Narodzenia.

Presja związana z okresem świątecznym sprawia, że często łatwo jest zapomnieć o dobrych nawykach, dlatego teraz jest idealny czas, aby przypomnieć sobie, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas świątecznych podróży.

Poszerzenie wiedzy na temat tych 12 rozsądnych przypomnień dotyczących bezpieczniejszej jazdy może sprawić, że różnica między wspaniałym Bożym Narodzeniem a niezbyt szczęśliwym zakończeniem....

1) Pomyśl z wyprzedzeniem i zarezerwuj taksówkę do domu. Jeśli zamierzasz świętować Boże Narodzenie poza domem, musisz pamiętać o jednej prostej zasadzie - pij LUB prowadź. Nie prowadź, jeśli pijesz, i nie pij, jeśli prowadzisz.

2) Zawsze zapinaj pasy bezpieczeństwa. Zapinanie pasów bezpieczeństwa, zarówno przez kierowcę jak i pasażera, jest najskuteczniejszym sposobem na uratowanie życia lub zmniejszenie obrażeń w razie wypadku. Dlatego, niezależnie od tego, jak daleko jedziesz, zawsze zapinaj pasy.

3) Dbaj o bezpieczeństwo podekscytowanych dzieci. To naprawdę ważne, aby upewnić się, że dzieci są widoczne, jeśli chodzą po ciemnych drogach. A jeśli wszyscy jedziecie samochodem, upewnij się, że pasy bezpieczeństwa (i urządzenia przytrzymujące) są prawidłowo zapięte... nawet w przypadku starszych dzieci, którym zwykle ufasz, że zrobią to same.

4) Jedziesz do domu na święta? Zaplanuj swoje podróże z wyprzedzeniem. Nikt nie chce zostać złapany w korku lub złej pogodzie, więc trochę planowania z wyprzedzeniem przechodzi długą drogę. Jeśli pogoda jest zła, przełóż podróż, jeśli to możliwe. Słuchaj prognoz pogody, aby uniknąć zaskoczenia przez nagłe zmiany warunków.

5) Zwolnij w te święta. O tej porze roku, często znajdujemy się w pośpiechu z jednego miejsca do drugiego. Ale jeśli chodzi o jazdę, pośpiech może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nikt inny nie może powiedzieć, jak szybko jeździć - to jest twoja odpowiedzialność. Więc zachować bezpieczeństwo, dać sobie dużo czasu i miejsca, aby zatrzymać się w razie potrzeby.

6) Nie prowadź zmęczony. Pomyśl o tym, jak się czujesz, zanim uderzysz w drogę. Może byłeś na świętowaniu lub do wczesnych godzin pakowania prezentów - niezależnie od powodu, jeśli jesteś zmęczony, to proszę, nie prowadź. Zmęczeni kierowcy dłużej reagują na niebezpieczeństwa. Zmniejsz świąteczne zmęczenie, organizując przerwy w podróży. Ponadto, jeśli to możliwe, podziel się prowadzeniem samochodu.

7) Zażywasz lekarstwa? Bądź gotowy, aby trzymać się z dala od fotela kierowcy, jeśli używasz leków, które mogą powodować senność, ponieważ mogą one upośledzać zdolność reagowania na zagrożenia. Warto zauważyć, że nie trzeba brać nielegalnych leków, aby nie nadawać się do prowadzenia pojazdu. Zawsze sprawdzaj ostrzeżenia na etykiecie, a jeśli nie masz pewności, poproś kogoś innego o zajęcie miejsca za kierownicą.

8) Sprawdź opony przed wyruszeniem w drogę. Każdy system bezpieczeństwa w Twoim samochodzie zależy od tego, czy opony będą sprawnie działać w sytuacjach awaryjnych. Dobrze utrzymane opony mogą uratować Ci życie, więc nie ryzykuj i sprawdź je przed wyruszeniem w drogę, szczególnie na długich trasach.

9) Trzymaj się z dala od prezentów w postaci skuterów elektrycznych. Mogą wyglądać zabawnie i szybko, ale prywatne skutery elektryczne mogą być używane tylko na prywatnym terenie - nie na drogach publicznych, ścieżkach rowerowych lub chodnikach ... coś, co należy dokładnie rozważyć, jeśli myślisz o zakupie jednego jako prezent w te święta.

10) Zabroń świątecznych rodzinnych rozpraszaczy. Długie podróże samochodem mogą być uciążliwe i często wymagają trochę wysiłku, aby utrzymać wszystkich rozrywkę. Jako kierowca, zmniejszyć ryzyko rozproszenia uwagi poprzez zachęcanie pasażerów - zwłaszcza dzieci - aby pozwolić Ci skupić się na prowadzeniu. W zamian daj im szansę wyładować się podczas przerwy lub na końcu podróży.

11) Uważaj na dzieci na nowych rowerach. Nowy rower jest popularnym prezentem na Boże Narodzenie i jakie dziecko może się oprzeć kręceniu na nowym, eleganckim zestawie kół? Jako kierowca, oczekuj, że będziesz myślał - i działał - za innych, którzy są mniej świadomi ryzyka.

12) Nowy telefon komórkowy na Boże Narodzenie? Szczęściarz z ciebie! Ale pamiętaj, żeby nie używać go podczas jazdy. Skoncentruj się wyłącznie na podróży i zmniejsz swoje ryzyko, i zachować swoje przewijanie aż jesteś bezpiecznie zaparkowany z wyłączonym silnikiem i kluczykiem.

28 lutego 2022 Blog