Skoda Octavia Green E Line

4 maja 2022 Blog

Udostępnij Facebook Twitter

Skoda dołączyła do zielonej rewolucji, prezentując na targach motoryzacyjnych w Paryżu model Octavia Green E line. Samochód jest skierowany do klientów dbających o ekologię, a firma zapowiedziała, że zamierza wyprodukować flotę samochodów elektrycznych w 2011 roku na potrzeby testów.

Modułowa platforma Octavii, która jest wykorzystywana w wielu samochodach, takich jak VW Golf i Audi TT, będzie stanowić podstawę, wokół której będą rozwijane samochody. Zapewnia ona solidne oparcie dla wszystkich niezbędnych akumulatorów i okablowania, a jednocześnie nie zmniejsza przestrzeni bagażnika i tylnych siedzeń pasażerów.

Elektryczny samochód Skody otrzymuje stałą moc 60 kW (80 bph) z silnika, która może być wykorzystywana w zrywach, aż do 85 kW (114 KM), gdy jest potrzebna do wyprzedzania. Silnik wytwarza moment obrotowy o wartości 270 Nm, co pozwala na osiągnięcie prędkości 0-62 mph w 12 sekund.

Akumulatory litowo-jonowe zapewniają Octavii Green E Line zasięg 85 mil, a ogniwa akumulatorów ważą 315 kg, wysuwając się do tyłu spod tylnych siedzeń, nie ograniczając przy tym przestrzeni. "Mobilność bez emisji spalin" - tak Skoda opisuje swój samochód elektryczny.

Skoda wyposażyła samochód w ekran informacyjny, na którym kierowca otrzymuje stale aktualizowane informacje dotyczące mocy silnika, zużycia energii, poziomu naładowania i pozostałego zasięgu. Nadwozie samochodu jest perłowo-białe z chromowanymi wykończeniami i posiada czarny, błyszczący dach z wbudowanymi ogniwami fotowoltaicznymi, które stale generują dodatkową energię dla akumulatorów samochodu.

Planowana flota samochodów Octavia Green E Line ma na celu przetestowanie pomysłów i dodatków do dalszego rozwoju przyjaznej dla środowiska marki. Skoda zapowiedziała, że model produkcyjny powinien pojawić się na drogach w ciągu kilku lat.

4 maja 2022 Blog