Psychologia spersonalizowanych tablic rejestracyjnych

25 lutego 2022 Blog

Udostępnij Facebook Twitter

Samochód dla kierowcy jest jego najcenniejszą własnością. Niezależnie od tego, czy posiadasz nowy czy używany samochód, masz tendencję do kochania samochodu, którym jeździsz, jakby był członkiem Twojej własnej rodziny, a w wielu przypadkach czujesz, że tak właśnie jest!

Nowe lub używane samochody, kierowcy je kochają i mają tendencję do wydawania hojnych kwot pieniędzy na nie, kiedy tylko mogą. Może to być w formie waloryzacji, serwisowania, uzupełniania wyposażenia, poprawy osiągów lub czasami, gdy dzieje się najgorsze, naprawy.

Jedną z najbardziej popularnych form wydatków na nowe i używane samochody są spersonalizowane tablice rejestracyjne. Spersonalizowane tablice rejestracyjne były kiedyś bardzo drogie i były wyłączną domeną gwiazd rocka i rodziny królewskiej, ale teraz ceny spadły, spersonalizowane tablice rejestracyjne mogą być kupowane przez każdego, i sported przez każdego rodzaju samochodów. Nie widzisz już spersonalizowanych tablic rejestracyjnych tylko na nowych samochodach, takich jak Ferrari czy Limos; teraz możesz zobaczyć spersonalizowane tablice rejestracyjne na Fordach i Nissanach.

Badania psychologiczne sugerują, że spersonalizowane tablice rejestracyjne, naklejki na tylną szybę i futrzane kostki zdobiące samochody wskazują na agresywnego kierowcę, który może być skłonny do szału drogowego. Im więcej akcesoriów kierowcy mieli na swoich samochodach, jak również poziom przywiązania do pojazdu były znaczącymi predyktorami agresywnej jazdy.

Kilka klubów samochodowych z siedzibą w Wielkiej Brytanii zakwestionowało twierdzenia tego badania przeprowadzonego przez Uniwersytet Stanowy w Kolorado, gdzie matki ozdabiające znaki "dziecko na pokładzie" mówią, że robią to po prostu, aby ostrzec innych kierowców, aby zachowali ostrożność i uniknęli głupich wypadków. To może wskazywać, że rodzaj personalizacji może oznaczać różne typy osobowości.

Co sądzisz o personalizacji? Jesteście fanami personalizowanych samochodów czy wolicie, aby Wasz samochód był wolny od dodatków? Zostaw swój komentarz do dyskusji!

25 lutego 2022 Blog