Pierwszy na świecie apartament typu Jaguar

27 maja 2022 Blog

Udostępnij Facebook Twitter

We wrześniu tego roku zostanie odsłonięty pierwszy na świecie apartament Jaguara w londyńskim hotelu Taj Suites and Residences 51 Buckingham Gate. Jest to ekscytująca współpraca pomiędzy dwoma firmami należącymi do Tata: Taj hotels resorts and palaces i Jaguar.

51 Buckingham Gate obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia, ponieważ został otwarty jako hotel Taj w 2001 roku. Buckingham Gate łączy w sobie wszystkie udogodnienia i wygodę niezwykle luksusowego hotelu z przestrzenią i ekskluzywnością prywatnej rezydencji. Apartamenty i rezydencje Taj składają się z trzech indywidualnie zaprojektowanych budynków, które zostały pięknie odrestaurowane i oferują 86 eleganckich apartamentów, każdy z własną kuchnią i częścią mieszkalną.

Najnowszy z apartamentów, apartament Jaguar, który będzie dostępny od września, składa się z dwóch sypialni z łóżkami typu super king-size, ścian ozdobionych subtelnymi motywami i dziełami sztuki Jaguara, marmurowych kabin prysznicowych i ponadwymiarowych wanien, jadalni dla 10 osób, w pełni wyposażonej czarnej kuchni z połyskiem oraz wielu gadżetów, w tym telewizorów, odtwarzaczy Blu-ray i systemów nagłośnienia. Jakby tego było mało, w hotelu znajduje się wyróżniona gwiazdką Michelin restauracja Quilon oraz Courtyard, gdzie można skosztować kulinarnych przysmaków. Zaledwie kilka kroków od hotelu znajduje się piękne spa Anne Semonin 51.

W eleganckim wnętrzu o powierzchni 1 832 stóp kwadratowych znajdują się klasyczne i współczesne modele Jaguara, od klasycznego E-type po najnowocześniejszy C-X75. Nad całością czuwał dyrektor projektowy Jaguara Ian Callum wraz ze swoim zespołem. W apartamencie znajdują się specjalnie zamówione, inspirowane samochodami dzieła sztuki i wyświetlacze, a także materiały takie jak skóra, metal i forniry o wysokim połysku, nawiązujące do dziedzictwa i ponadczasowej wizji związanej z Jaguarem.

Wrażenia z pobytu w Jaguarze zaczynają się już w momencie przekroczenia progu, dzięki subtelnym motywom i drewnianej boazerii. Przedmioty kolekcjonerskie zdobią apartament, prezentując znane miejsce każdemu, kto zna i kocha luksusowe cumowanie.

To naprawdę niezwykłe i luksusowe miejsce na pobyt dla każdego zagorzałego fana motoryzacji.

27 maja 2022 Blog