Jak kupić nowy samochód

24 maja 2022 Blog

Udostępnij Facebook Twitter

Kupno nowego samochodu jest jedną z największych inwestycji, jakie kiedykolwiek będziesz musiał poczynić, dlatego rozsądnie jest poświęcić mu tyle czasu, ile uważasz za stosowne, aby ustrzec się przed błędami. Istnieją jednak pewne aspekty zakupu samochodu, które są takie same, niezależnie od tego, czy kupujesz nowy model, czy wersję używaną.

Kupno nowego samochodu jest kuszące, ponieważ wiadomo, gdzie dany samochód już jeździł. Oznacza to, że możesz mieć pewność, że samochód nie był źle traktowany w przeszłości i że gwarancja chroni Cię w razie awarii. Ale jakie są najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy zawieraniu umowy?

Czego szukać

Zanim zastanowisz się, jaki samochód kupić, zastanów się, do czego będzie on używany. Jeśli jesteś kierowcą z dużym przebiegiem i musisz myśleć o ekonomii, powinieneś dokładnie rozważyć samochody z mniejszymi silnikami lub nawet modele z silnikami wysokoprężnymi.

Należy również zapoznać się z potencjalnymi kosztami ubezpieczenia i podatku. Choć może się to wydawać oczywiste, łatwo zapomnieć, jak wiele mogą one wnieść do rachunku, więc warto zrobić rozeznanie, aby uniknąć kosztownych błędów.

Nie bój się targować

Nie daj się zwieść przekonaniu, że targowanie się jest zarezerwowane tylko dla pojazdów używanych. Pamiętaj, że sprzedaż nowego samochodu to duży biznes dla każdego sprzedawcy, który będzie chciał ugiąć jak najwięcej, aby nie zobaczyć, jak kierujesz się do wyjścia i do konkurencji.

Nawet jeśli nie uda im się zejść z ceny wywoławczej, mogą być przekonani do dorzucenia kilku opcjonalnych dodatków, które nie byłyby dostępne w standardzie. Jeśli otrzymasz lepsze wykończenie, lakier metaliczny lub inne akcesoria, Twój wysiłek się opłacił.

Ewentualnie, jeśli weźmiesz kredyt bezpośrednio u dealera, może to dać mu możliwość wynegocjowania rabatu.

O finansowaniu

Przyjęcie oferty finansowej dealera może wydawać się najprostszą opcją, ale musisz się upewnić, że jest to najbardziej opłacalny sposób. Wprawdzie dealer może zaoferować Ci rabat na cenę zakupu, ale czy nie jest on zniwelowany przez wyższą stopę APR niż ta, którą mógłbyś uzyskać w innym banku? Należy sprawdzić kilka firm pożyczkowych i pamiętać o skorzystaniu z porównywarek pożyczek.

Inną popularną opcją finansowania jest użycie karty kredytowej i jeśli możesz kupić samochód w ramach aktualnego limitu na karcie kredytowej, to może to być opcja warta rozważenia.

Użycie karty kredytowej do sfinansowania zakupu jest najbardziej elastyczną opcją, ponieważ można płacić tyle lub tyle, ile się chce co miesiąc, ale ważne jest, aby przed dokonaniem zakupu obliczyć łączną kwotę odsetek, które będzie się płacić.

Przede wszystkim, kupując nowy samochód, należy przeprowadzić badania dotyczące zarówno typu pojazdu, jak i sposobu płacenia za niego. Jeśli tylko posiadasz wszystkie informacje, możesz kupować z zaufaniem.

24 maja 2022 Blog