Czyszczenie samochodu ściereczkami z mikrofibry

18 listopada 2022 Detailing

Konserwacja samochodu nie jest łatwym zadaniem. Pamiętaj, aby dbać zarówno o wnętrze, jak i o lakier. Ściereczki z mikrofibry mogą być stosowane zarówno do wnętrza, jak i na zewnątrz Twojego samochodu. Profesjonalne kosmetyki samochodowe to wszystko, co jest potrzebne.

Każdy kierowca ma do czynienia z brudem samochodowym. Nawet jeśli nasz samochód jest trzymany w garażu, to i tak zabrudzenia mogą się pojawić. Łatwo jest wsiąść do samochodu i wyjechać do pracy w deszczu, a nawet śniegu. W pierwszym przypadku musimy umyć szyby i lakier, a w drugim wyczyścić dywaniki podłogowe. To tylko niektóre z problemów. Większym problemem jest kurz, który osiada głównie na drzwiach i kokpicie. O ile czyszczenie wystarczy, aby utrzymać czystość na zewnątrz, o tyle warto zakonserwować wnętrze.

Niezastąpione ściereczki z mikrofibry

Plastikowy kokpit możesz wyczyścić każdym rodzajem środka czyszczącego. Możesz użyć papierowych chusteczek, materiałowych szmatek, a nawet starych koszulek. Możesz zastosować metody "partyzanckie", aby "po prostu przejechać" stary samochód. Musisz podejść do tematu profesjonalnie, jeśli chcesz, aby Twoje auto mogło dobrze jeździć. Warto wybrać sprawdzony produkt, jakim są ściereczki z mikrofibry. Czyszczenie kokpitu i szyb za ich pomocą to czysta przyjemność. Ściereczki z mikrofibry bardzo skutecznie zbierają kurz i nie pozostawiają smug na szybach. Mamy pewność, że czyszczenie będzie dokładne, sprawne i rzetelne. Podobne właściwości ma również ircha. Podobnie jak ściereczki z mikrofibry, również kozica jest chłonna. Jednak jej krótkie włosie uniemożliwia wykorzystanie jej do czyszczenia farb.

Mikrofibra jako środek do czyszczenia skóry

Choć plastik jest najpopularniejszym materiałem kokpitu, niektórzy kierowcy preferują skórzaną tapicerkę. Czyszczenie za pomocą tego typu materiału jest nieco trudniejsze. Najpierw potrzebne są profesjonalne kosmetyki samochodowe. Do delikatnego usunięcia brudu i kurzu można użyć ściereczek z mikrofibry. Zanim jednak ich użyjemy, musimy wybrać środek do czyszczenia skóry. W ofercie profesjonalnych kosmetyków samochodowych znajdziemy wiele środków do czyszczenia skóry. Dostępnych jest wiele opcji, w tym kremy konserwujące, olejki czyszczące i balsamy pielęgnacyjne. Polecamy przyjrzeć się zestawom, które zawierają produkty pozwalające na dokładne wyczyszczenie skórzanej tapicerki.

Czyszczenie wnętrza samochodu mikrofibrą

Zastosowania mikrofibry w samochodzie

Każda osoba, która pracuje z samochodami, używa ściereczek z mikrofibry. Mikrofibry do samochodu wykonane są z połączenia bardzo drobnych włókien nylonowych i poliestrowych. Ściereczki są niezwykle miękkie dzięki temu, że mikrofibry do samochodów mają włókna nawet dziesięciokrotnie cieńsze od jedwabiu. Stosowane są do:

  • Czyszczenia samochodu - Ściereczki z mikrofibry są najlepszym narzędziem do czyszczenia samochodu. Dzięki temu, że są miękkie, możemy wyczyścić karoserię samochodu, nie uszkadzając lakieru.
  • Woskowania - podczas woskowania mikrofibra jest wręcz niezbędna. Dzięki niej możemy wypolerować lakier na wysoki połysk.
  • Rozprowadzania środków czyszczących - kosmetyki samochodowe najłatwiej rozprowadzić na powierzchni lakieru za pomocą nasączonej nimi mikrofibry.
  • Polerowania części samochodowych - ściereczki z mikrofibry służą do polerowania wszelkiego rodzaju elementów winylowych i plastikowych.
  • Czyszczenia tapicerki - podczas czyszczenia tapicerki ściereczki z mikrofibry do samochodu są niezbędne. Dzięki nim można szybko i łatwo rozprowadzić środki czyszczące, a także dokładnie wyczyścić materiał, nie uszkadzając go.
  • Ściereczki z mikrofibry do mycia szyb - Te ściereczki z mikrofibry to najlepszy wybór. Ściereczki z mikrofibry do samochodów nie pozostawiają smug dzięki swojej wysokiej chłonności.
  • Osuszania samochodu po myciu - ściereczki z mikrofibry są świetne do osuszania samochodu z wody, która pozostała na karoserii po myciu.

Przed ich użyciem powinniśmy przygotować przynajmniej jedną ściereczkę z mikrofibry. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie kłopotów z ciągłym ich czyszczeniem podczas mycia samochodu. Warto pamiętać, że ściereczki z mikrofibry nie są jedynym narzędziem, jakie masz do czyszczenia samochodu. Możesz również użyć sprayów, aplikatorów i gąbek, aby zwiększyć doświadczenie.

18 listopada 2022 Detailing