5 rzeczy do sprawdzenia w silniku przy zakupie używanego samochodu

25 stycznia 2022 Detailing

Udostępnij Facebook Twitter

Kiedy kupujesz używany samochód, jest tak wiele rzeczy, które musisz mieć na uwadze. Mogą wystąpić nieprzewidziane problemy z szybami, radiem, układem kierowniczym i różnymi innymi elementami pojazdu. Jednak, co z rzeczywistym silnikiem sam? Kawałek maszyny, który sprawia, że samochód porusza się jest prawdopodobnie najważniejszą rzeczą do sprawdzenia.

Chociaż ten przewodnik do zakupu używanego samochodu może pomóc zwrócić uwagę na rzeczy, to jest to przydatne, aby mieć niektóre informacje skondensowane. W rezultacie zebraliśmy 5 rzeczy, które należy sprawdzić w silniku przy zakupie nowego samochodu.

Oto 5 rzeczy, które należy sprawdzić w silniku przy zakupie używanego samochodu.

1. Sprawdź kolor spalin

Spaliny są jednym z najprostszych wskazówek wizualnych, które oddają, jak dobry silnik na używanym samochodzie jest.Idealnie, dym z wydechu dymu być biało-szary w kolorze. To może być nieco ciemniejsze w starszych samochodach naturalnie, ale zawsze powinno być lekkie i dość blade.Jeśli okaże się, że dym jest niebieski, ciemnoszary, lub czarny, to jest to znak problemów z silnikiem. Podobnie, jeśli jest duża ilość dymu na raz, to jest oznaką problemów, jak również.

2. Oceń historię pojazdu

Korzystanie z samochodu VIN (Vehicle Identification Number) powinieneś być w stanie śledzić podstawową historię pojazdu i zobaczyć, czy jakiekolwiek czerwone flagi pojawiają się. Kilka usług pozwalają na śledzenie historii pojazdu, ale CARFAX jest prawdopodobnie najbardziej popularny one.Services jak CARFAX pozwalają szukać takich rzeczy jak zastawów, byłych wypadków, produktu / części wycofania, wycofania pojazdu, czy samochód był kiedykolwiek zgłoszono kradzież, i więcej. Jeśli nie było poważne uszkodzenie silnika lub kluczowy element silnika został odwołany, będziesz wiedział.Jeśli obecny właściciel kłamie na temat samochodu poprzedniej historii lub odmawiają podania numeru VIN, to jest wielka czerwona flaga.

3. Szukaj wszelkich oczywistych wycieków płynów

Istnieje tak wiele płynów, które mogą wyciekać na swoim samochodzie. Płyn wycieraczek okiennych może wyciekać, na przykład, ale to nie jest głównym problemem. Jednakże, jeśli coś ważnego wycieka z silnika, to może oznaczać kłopoty dla Twojego pojazdu.Pamiętaj, aby sprawdzić bagnet oleju, aby upewnić się, że olej silnika jest na odpowiednim poziomie. Pop maskę i spojrzeć na silnik, aby upewnić się, że nie ma oznak oczywistego wycieku z płynu transmisyjnego, oleju, płynu hamulcowego, lub innych ważnych płynów.Jeśli wszystko wygląda dobrze, gdy samochód jest nieruchomy, 20-minutowa jazda próbna jest wystarczająco dużo czasu, aby wstrząsnąć żadnych płynów wyciekających i ocenić kapanie na ziemi, kiedy wyciągnąć.

4. Sprawdź, czy płyn nie jest przebarwiony

Olej silnikowy powinien mieć jasnobrązowy kolor. Spójrz na kolor oleju na bagnecie - czy jest brązowy? Jeśli jest czarny, ciemny lub brudny, oznacza to, że olej silnikowy nie był wymieniany od dłuższego czasu LUB że z silnikiem jest jakiś problem. Nie kupuj samochodu z paskudnym olejem silnikowym!

5. Słuchaj, kiedy silnik pracuje na biegu jałowym

Słuchanie samochodu, gdy silnik pracuje na biegu jałowym jest jednym z najprostszych sposobów na wykrycie problemów z silnikiem.Wszystkie samochody brzmią inaczej naturalnie, ale doświadczony kierowca powinien dostać przeczucie, kiedy silnik samochodu po prostu brzmi jak w niebezpieczeństwie.Jeśli słychać piszczący pasek rozrządu, dziwne niewyjaśnione odgłosy, i rzeczy, które po prostu nie brzmią normalnie ... to prawdopodobnie nie jest to dobry znak.

Od sprawdzenia oleju do spojrzenia na spaliny, miejmy nadzieję, że jedna z tych wskazówek pomoże Ci przy zakupie używanego samochodu!

25 stycznia 2022 Detailing