10 najlepszych nazw samochodów

20 maja 2022 Blog

Udostępnij Facebook Twitter

Najnowsze badania przeprowadzone przez porównywarkę ubezpieczeń confused.com wykazały, że Brytyjczycy są narodem mięczaków, którzy czują, że ich samochód jest częścią rodziny. Ponad jedna czwarta brytyjskich kierowców nadaje nawet imiona swoim ukochanym samochodom, a 33% prowadzi nawet codzienne rozmowy ze swoimi pojazdami, rozmawiając o wszystkim, od codziennych wydarzeń po związki i problemy osobiste.

Badanie wykazało, że przeciętny kierowca w Wielkiej Brytanii uważa swój samochód za kobietę o rozsądnej osobowości, a 8% przypisuje swojemu samochodowi uroczą osobowość. 16% mężczyzn postrzega swoje samochody jako kobiety, wybierając do ich opisu takie słowa, jak seksowny i psotny.

Nie jesteśmy osamotnieni w nadawaniu nazw naszym samochodom - gwiazdy takie jak Lady Gaga i Peter Andre mają czułe imiona dla swoich pojazdów:

Barack Obama - Ford Escape Hybrid - The Beast

Lady Gaga - Rolls Royce - Krwawa Mary

Paris Hilton - Bentley - Lady Penelope

Peter Andre - Ferrari - Fezza

Sebastian Vetal - samochód wyścigowy Redbull - Kinky Kylie

Richard Hammond - Land Rover - Gertie i Buster

Jools Holland - Jaguar - Jools

Z badań wynika, że 10 najlepszych męskich i żeńskich imion dla naszych samochodów jest następujących:

1 ) Charlie 1 ) Ruby

2 ) Jack 2 ) Lily

3 ) Harry 3 ) Pippa

4 ) Noah 4 ) Jessica

5) Oliver 5) Grace

6) Thomas 6) Olivia

7 ) William 7 ) Kate

8 ) Joshua 8 ) Emily

9 ) Daniel 9 ) Harper

10 ) Billy 10 ) Betty

Poza tymi powszechnie wybieranymi imionami w badaniu znalazło się wiele bardziej pomysłowych, takich jak Albie the great, Baldrick, Claris, Elektra, Lemmy, Michaelangelo, Snoop, Talulah, Florence (the machine) Horatio, Fadgehammer i Yannis.

Peter Collett, psycholog i autor książki "Driving Passion - The Psychology of The Car" ("Pasja jazdy - psychologia samochodu") sugeruje, że nadanie nazwy samochodowi może zmniejszyć ryzyko wypadków na drodze.

"Większość właścicieli samochodów odczuwa potrzebę nadania swojemu samochodowi charakterystycznej nazwy, zazwyczaj jest to nazwa wzbudzająca sympatię, która wyraża ich stosunek do samochodu i przekonanie, że różni się on od innych. Dążenie do zindywidualizowania samochodu w ten sposób jest bardzo powszechne i stanowi również podstawę tego, jak ludzie traktują swoje samochody. Nadając swojemu samochodowi specjalne imię, kierowcy traktują go jak coś, co zasługuje na troskę - przyjaciela, zwierzę domowe, towarzysza, a czasem nawet kochanka".

Aby zachęcić naród do dalszego pielęgnowania swoich pojazdów confused.com stworzył generator nazw pojazdów, wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących Twojego samochodu, aby nadać mu imię. Dlaczego nie spróbować już dziś?

Gareth Kloet, szef działu ubezpieczeń samochodowych w Confused.com mówi,

"Prawie jedna piąta kierowców, którzy nadają swoim samochodom imiona, uważa, że zachęca ich to do większej ostrożności na drogach. Mamy przezwiska dla naszych przyjaciół, partnerów, a nawet zwierząt domowych, więc dlaczego nie dla naszych samochodów! Kierowcy, którzy są emocjonalnie związani ze swoimi pojazdami, częściej dbają o nie na drodze i poza nią. Apelujemy do wszystkich kierowców, aby skorzystali z generatora nazw samochodów i zaczęli dbać o swój samochód!".

20 maja 2022 Blog